Chcem podporiť

Checkpoint Bratislava

HIV Checkpoint v Bratislave je opäť otvorený každý PIATOK od 16.00 hod do 19.00 hod.

Každý klient pred testovaním musí vyplniť predtestový dotazník na www.hiv-testovanie.sk (hiv-pomoc.cz). Pokiaľ ste už dotazník raz vypĺňali stačí ho pomocou Vami zvoleného PIN upgradovať.

Po celú dobu prítomnosti klienti musia používať ochranné prostriedky dýchacích ciest (nos, ústa).

Prvý slovenský HIV Check Point - miesto, kde sa môžete bezplatne a úplne anonymne, bez asistencie poisťovní, poradiť a zároveň otestovať. Radi Vás v zdravotnom stredisku na Babuškovej ulici 2, číslo dverí 8, v Bratislave uvítajú naši odborní asistenti a zdravotníci - každý PIATOK od 16.00 hod do 19.00 hod.

Pripravte sa na HIV test ONLINE

Každému testu na HIV predchádza pred-testové poradenstvo s preškoleným poradcom podľa štandardu Svetovej zdravotníckej organizácie. Pre zjednodušenie a urýchlenie poradenstva sme pripravili elektronického on-line sprievodcu. Môžete ho vyplniť sami vopred v počítači, na smartfóne či tablete. Ak túto možnosť nemáte, tak ho s Vami vyplní náš poradca. Ak využijete on-line sprievodu vopred, tak skrátite svoju návštevu v našej HIV poradni o niekoľko minút. Zodpovedanie otázok je nevyhnutné pre správne vyhodnotenie, či Váš test na HIV bude uskutočnený v správny čas a tiež, aby jeho výsledok mal správnu výpovednú hodnotu. Systém vyhodnocuje aj odporúčania na testy pre iné pohlavné choroby a ďalšie odporúčania na prevenciu alebo termin ďalšej návštevy. Ak si nie ste istí niektorými odpoveďami na dané otázky, napriek tomu dotazník vyplňte. Následne ich význam preberiete pri osobnom pohovore s poradcom. Pre záujemcov o testovanie mimo Bratislavu sme v spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, z.s. pripravili možnost zaslania sebetestu.

Všetky údaje sú zaznamenávané anonymne a slúžia výhradne na uvedené účely a štatistiku. IP adresy vašich zariadení sa neukladajú. Starostlivo si preto zaznamenajte vygenerovaný identifikátor (kód), pretože ho nemožno neskôr nijako zistiť. Pri osobnej návšteve poradne budete identifikátor (kód) dotazníka potrebovať. Môžete prísť na test do ktorejkoľvek poradne zapojené do tohto systému na Slovensku (HIV Check Point Bratislava alebo mobilná ambulancia) a v Česku (poradne/checkpointe Domu svetla Českej spoločnosti AIDS pomoc v Prahe, Ostrave, Olomouci, Českých Budějoviciach, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labem, Tepliciach a mobilných ambulanciach). On-line sprievodca bol vyvinutý v Česku a pre Slovensko je v súčastnosti plnohodnotne preložený do slovenčiny. Ďakujeme za Váš čas pri vyplnení pred-testového poradenstva.

SPUSTENIE ON-LINE SPRIEVODCU

Hlavnými podporovateľmi činnosti Dom Svetla Slovenska sú
AOPP
Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram